سفر کن ، آشپزی کن | فیلم , مستند و برنامه های تلویزیونی از بهترین سرآشپزهای دنیا

اگر به غذاهای ساده با عطر و طعم پیچیده و آرام اما پر جنب و جوش علاقه مند هستید ، برنامه آشپزی در خانه با نایجلا را از دست ندهید ! نایجلا لاوسون سرآشپز ، روزنامه‌نگار، مجری و نویسنده اهل انگلستان است . او در این برنامه آشپزی در خانه خود برای خانواده و دوستانش آشپزی می کند و شما را با صمیمی ترین دستورهای آشپزی آشنا می کند ! در این قسمت با فیلم طرز پخت شام مهمانی دوستانه راحت خوشمزه و زیبا همراه شما هستیم .

برای مشاهده این فیلم به اپلیکیشن فرنگ فود مراجعه فرمایید

دانلود رایگان اپلیکیشن :

   

… یک میز چیزی بیش از تکه ای از مبلمان خانه هست همونطور که غذا چیزی بیش از سوخت بدنه ! خیلی سال پیش وقتی در اولین خونم مستقر شدم پیش از هر کاری براش یه میز خریدم و اون هم میزی نه فقط برای غذا خوردن بلکه برای زندگی کردن دورش ! پشت میز غذا وقتی خستگی روز طولانی رو در میکنم و ضیافت های دوستانه آخر هفته ها یا خاطره ساختن با اعضا خانواده ! غذایی که من میخورم همیشه رنگارنگ و متنوع ولی ساده و آرامش بخشه ! از دسرهای قدیمی محبوب تا کشفیات غذاهای تازه ! دلپذیری و آرامش طعم های آشنا در کنار شور و هیجان طعم های جدید ! طعم و بوی خوش آمد گو و ضروری برای یک خونه ! چه پای اجاق در حال غذا درست کردن باشم چه پشت میز در حال غذا خوردن , من لذت و طعم و راحتی میخوام و زندگی خودش به اندازه کافی سخت هست و دیگه آشپزی نباید سخت باشه !

… وقتی با دوستام دور این میز جمع می شیم چیزی که بیشتر از همه برام مهمه همین راحتی مونه ! البته معنیش این نیست که همینجوری یه غذایی سر هم کنیم . معلومه که دلم میخواد همه چی خوشمزه و  خوش طعم باشه . ولی میخوام ظاهرش هم قشنگ و عالی باشه . امشب همه ی این خصوصیات در خوراک لبنانی فته گوشت گوساله با انار و بادمجان وجود داره . همراه با سالاد بلغور گندم و سبزی های معطر و البته پودینگ که دسر مورد علاقه تنبل هاست و به اندازه کافی هم سر میز جلب توجه می کنه . کیک بستنی مرنگ و پشن فروت (میوه گل‌ساعتی) که برای شام امشب درست می کنم . تعجبی نداره که کیک بستنی رو باید جلوتر درست کنم و اینجوری شب مهمونی کارم کمتر و آسون تر میشه .


5/5 (4 دیدگاه ها)

مطالب بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.