سفر کن ، آشپزی کن | فیلم , مستند و برنامه های تلویزیونی از بهترین سرآشپزهای دنیا

اگر به غذاهای ساده با عطر و طعم پیچیده و آرام اما پر جنب و جوش علاقه مند هستید ، برنامه آشپزی در خانه با نایجلا را از دست ندهید ! نایجلا لاوسون سرآشپز ، روزنامه‌نگار، مجری و نویسنده اهل انگلستان است . او در این برنامه آشپزی در خانه خود برای خانواده و دوستانش آشپزی می کند و شما را با صمیمی ترین دستورهای آشپزی آشنا می کند ! در این قسمت با فیلم طرز پخت نان وافل خانگی  و صبحانه با شیره و بلوبری همراه شما هستیم .

برای مشاهده این فیلم به اپلیکیشن فرنگ فود مراجعه فرمایید

دانلود رایگان اپلیکیشن :

   

… یک میز چیزی بیش از تکه ای از مبلمان خانه هست همونطور که غذا چیزی بیش از سوخت بدنه ! خیلی سال پیش وقتی در اولین خونم مستقر شدم پیش از هر کاری براش یه میز خریدم و اون هم میزی نه فقط برای غذا خوردن بلکه برای زندگی کردن دورش ! پشت میز غذا وقتی خستگی روز طولانی رو در میکنم و ضیافت های دوستانه آخر هفته ها یا خاطره ساختن با اعضا خانواده ! غذایی که من میخورم همیشه رنگارنگ و متنوع ولی ساده و آرامش بخشه ! از دسرهای قدیمی محبوب تا کشفیات غذاهای تازه ! دلپذیری و آرامش طعم های آشنا در کنار شور و هیجان طعم های جدید ! طعم و بوی خوش آمد گو و ضروری برای یک خونه ! چه پای اجاق در حال غذا درست کردن باشم چه پشت میز در حال غذا خوردن , من لذت و طعم و راحتی میخوام و زندگی خودش به اندازه کافی سخت هست و دیگه آشپزی نباید سخت باشه !

… داشتم یه سریال آمریکایی نگاه میکردم که یه قسمت مهمی از داستان را از دست دادم چون همه ی حواسم به وافل های خوشمزه ای بود که تو اون صحنه داشت نشون می داد! سعی کردم جلوی خودم رو بگیرم که دستگاه وافل نخرم ولی موفق نشدم . به جاش به خودم قول دادم که همینطوری نندازمش تو کمد و بعد از چند وقت ببخشمش به خیریه . حالا یه مدتی هست که آخر هفته ها ازش استفاده میکنم . برای درست کردن خمیر وافل نیاز به تخم مرغ , شیر پرچرب , عصاره وانیل , روغن گیاهی , آرد گندم ساده , شکر سفید یا خاک قند , نمک , بیکینگ پودر و سینی وافل ساز داریم . این نان وافل , رنگ طلایی باشکوهی داره ! چند تا بلوبری و شیره در صبحی آرام تو حیاط با این وافل های زیبا بهترین چیز برای شروع تعطیلاته !


4/5 (1 دیدگاه)

مطالب بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.