سفر کن ، آشپزی کن | فیلم , مستند و برنامه های تلویزیونی از بهترین سرآشپزهای دنیا

اگر به غذاهای آسان و خوشمزه علاقه مند هستید ، برنامه آشپزی آسان با نایجلا را از دست ندهید ! نایجلا لاوسون یک روزنامه‌نگار، مجری تلویزیون و نویسنده (راهنمای آشپزی) اهل انگلیس است.

برای مشاهده این فیلم به اپلیکیشن فرنگ فود مراجعه فرمایید

دانلود رایگان اپلیکیشن :

   

… به نظر من امکان نداره بدون خوب غذا خوردن بشه زندگی کرد ! البته این یعنی خوردن مواد غذایی مختلف در روزهای مختلف ! فرق نمیکنه چه روزی باشه .دلم میخواد غذایی بخورم که حالم رو خوب میکنه ! نه فقط موقع خوردنش ، بلکه حتی موقع پختنش ! برنامه من شامل دستور پخت هایی هست که آدم رو آروم میکنه ! روحیه را قوی و شاداب میکنه و این عالیه !

در این قسمت با آموزش شاورمای مرغ لبنانی با دسر کلوچه شکلاتی همراه شما هستم . یکی از عجایب زندگی توی شهرهای بزرگ اینه که بده بستون های آشپزخونه ای مختلفی با فرهنگهای مختلفی پیدا میکنیم ! و یکی از دستورپخت های محبوب من شاهد همین ادعاست ! شاورمای مرغ یک نوع کباب لبنانی هست و معمولا روی سیخ پخته میشه . حالا من یک نسخه از اون رو در خونه درست میکنم و روی اجاق میپزمش و خیلی ساده هست اما باز هم دوست دارم به شیوه سنتی بخورمش یعنی با نان لواش و یه عالمه ترشی ! من خیلی خوش شانسم که نزدیک یک فروشگاه خاورمیانه ای زندگی میکنم و در نتیجه مهمون های شام هم میتونن ترشی فلفل سبز و ترشی شلغم و و ترشی چغند را بچشن و همین هم باعث میشه صورت هاشون حسابی قرمز بشه ! برای من با این غذا هیچی بهتر از نان پیتا خاومیانه ای مرغوب نیست ! اعتراف میکنم که شاورمای مرغ به تعداد زیادی ادویه متکی هست اما درست کردنش آسون ترین کار ممکنه ! امشب دسر هم داریم و شاید هیچ ربطی به اون چیزی که اول داریم میخوریم نداره اما فکر نکنم هیچ اعتراضی به این موضوع بشه ! بچه ها این دسر کلوچه شکلاتی را خیلی دوست دارن ! هرقدر هم همه غذا خورده باشین اما برای این کلوچه جا دارید !


4/5 (1 دیدگاه)

مطالب بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.