سفر کن ، آشپزی کن | فیلم , مستند و برنامه های تلویزیونی از بهترین سرآشپزهای دنیا

اگر به غذاهای خاورمیانه علاقه مند هستید برنامه خاورمیانه با نایجل اسلیتر را از دست ندهید ! نایجل اسلیتر مجری , نویسنده , روزنامه نگار آشپزی و اهل انگلستان است . او در این مستند آشپزی به کشورهای ایران , ترکیه و لبنان سفر می کند تا با غذاهای اصیل و قدیمی این منطقه از نزدیک آشنا شود . در این قسمت با نایجل برای سفر به ایران همراه می شویم .

برای مشاهده این فیلم به اپلیکیشن فرنگ فود مراجعه فرمایید

دانلود رایگان اپلیکیشن :

   

… به عنوان یک آشپز و نویسنده همیشه شیفته طعم و رایحه آشپزی خاورمیانه بودم ! که یکی از قدیمی ترین و تاثیر گذار ترین سبک های آشپزی در جهان هست . حالا میخواهم در این باره بیشتر بدانم . در واقع تنها راه صحیح و برای آشنا شدن با غذاهای یک منطقه رفتن به آنجا هست . اینکه غذا ها را همراه با ساکنین منطقه بچشیم . کسانی که هر روز آنها را می پزند و می خورند . در این صورت غذا را با چاشنی مناظر , فرهنگ و سنت های آنجا خواهید خورد . در سفر ماجراجویانه ام به شمال ایران رفتم تا غذاهای ایرانی را با میراث غنی آن بچشم . و لبنان با خوراکی هایی که از آشپزی عربی و شامی تاثیر گرفته . و همینطور ترکیه . کشوری که تنوع جغرافیایی غذاهایش از مرزهای آن فراتر رفته !

… قبلا رایحه ی دلپذیر آشپزی لبنانی و طعم غذاهای دلچسب و مقوی روستاهای ترکیه را تجربه کردم . اکنون به سراغ غذاهای ایران , کشوری پر رمز و راز آمده ام ! در غرب نام این ابرقدرت درحال ظهور با خصومت و تعصب مذهبی پیوند خورده . اما من به دنبال کشف چهره ای کاملا متفاوت از ایران هستم . من به دنبال کشف فرهنگ خوراکی های این کشورم که قرن ها قدمت دارد .  میخواهم از طریق پخت و پز و هم سفره شدن با مردم ایران زندگی روزمره شان را بشناسم . به ایران آمدم تا این کشور را برای اولین بار ببینم . با مردم مهمان نوازش و انواع و اقسام غذاهایی که برایم تازگی داشت . غذاهایی که توی خواب هم نمی دیدم ! غذاهایی با بوی خوش و طعم لطیف ! غذاهایی که به معنای واقعی آرومت می کنه و باعث میشن حال خوبی پیدا کنی ! این سفر را با هیچ چیز تو دنیا عوض نمی کنم !


5/5 (3 دیدگاه ها)

مطالب بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.