سفر کن ، آشپزی کن | فیلم , مستند و برنامه های تلویزیونی از بهترین سرآشپزهای دنیا

اگر به مسابقات آشپزی علاقه مند هستید , برنامه مسابقه میـز نهایی را از دست ندهید ! مسابقه میـز نهایی با اجرای اندرو نولتون سردبیر مجله آشپزی Bon Appétit , محلی است برای تقابل فرهنگ آشپزی کشور های مختلف ! در این برنامه آشپزی بهترین سرآشپز های کشور های مکزیک , اسپانیا , انگلستان , برزیل , هند , آمریکا , ایتالیا, ژاپن و فرانسه باید بهترین غذای کشورهای شرکت کننده در مسابقه را آماده کنند تا پس از کسب امتیاز لازم به فینال مسابقه برسند . این قسمت با فینال مسابقه و ابداع دستورهای غذایی جدید همراه شما هستیم .

برای مشاهده این فیلم به اپلیکیشن فرنگ فود مراجعه فرمایید

دانلود رایگان اپلیکیشن :

   

… به برنامه میز نهایی خوش آمدید ! لطفا به ۲۴ تا از بهترین سرآشپزهای دنیا خوش آمد بگید !  ولی فقط یکی از اونها میتونه جایگاهی در بین اسطوره های بین المللی آشپزی پیدا کنه . من اندرو نولتون هستم . هر کجای چهارگوشه دنیای آشپزی نشستید قراره آغازه یک رویدای جهانی رو ببینید که برای همه ما الهام بخشه . ما به ۹ تا از کشورها سفر می کنیم که هرکدوم فرهنگ های غذایی متفاوتی دارن . ۱۲ تا تیم دو نفره متشکل از همکارهای پیشین , دوستان , شاگردها و مربی هاشون ! این سرآشپزها باید ثابت کنند که میتونن در درست کردن غذای ملی هر کشور ماهر هستن . ولی فقط تیم هایی که غذای ملی رو به بهترین نحو ممکن درست کنند میتونن به مرحله بعد و کشور بعدی صعود کنند . این یک رقابت سخته ! در پایان این مسیر فقط یکی از سرآشپز ها جایزه ای رو دریافت می کنه که با پول نمیشه خرید ! همونطور که آشپزها در درست کردن غذاهای ۹ کشور خبره میشن , آشپزهای درحال رقابت هرکدوم به وسیله یک اسطوره آشپزی بین المللی مورد داوری قرار میگیره . سرآشپز narisawa از ژاپن , rizzo از برزیل , aduriz از اسپانیا , cracco از ایتالیا , achatz از آمریکا , smyth از انگلستان , pic از فرانسه , bhatia  از هند و olvera از مکزیک داورهای این مسابقه هستند .

 به مرحله پایانی میز نهایی خوش آمدید ! در این قسمت یکی از ۴ آشپز باقی مانده برنده سخت ترین رقابت آشپزی در کل تاریخ میشه و در بین بهترین گروه از بزرگترین آشپزهای دنیا قرار میگیره که شامل ۹ تا از اسطوره های آشپزی هستند . این ۴ آشپز قراره توسط ۹ تا از اسطوره های آشپزی قضاوت بشن ! ۹ تا از بهترین سرآشپزها برای اولین باره با هم زیر یک سقف جمع شدن ! تا اینجا آشپزها در تیم های دونفره در ۹ کشور با هم رقابت کردند . ولی الان دارن بصورت فردی برای اولین و آخرین بار رقابت می کنن . برای همین هم گروه هایی که به همدیگه کمک کردن تا به مرحله نهایی برسن الان رقیب هم محسوب میشن ! ۹ اسطوره آشپزیمون چشم انداز آشپزی را برای همیشه تغییر دادن و در این راه هرکدومشون یک غذایی را خلق کردن که بعنوان میراث شون به جا می مونه ! و چالش آشپزها این هست که غذایی را خلق کنند که معرف آشپزی آنها باشه و امواجی را در سراسر دنیای آشپزی بوجود بیاره و به اندازه ای خوب باشه که با بقیه غذاهای افسانه ای , روی میز قرار بگیره . آشپزها دو ساعت وقت دارند غذایی درست کنند که یک جایگاه پشت میز نهایی به ارمغان بیاره ! غذایی که باعث میشه به اسطوره تبدیل شد !


4/5 (1 دیدگاه)

مطالب بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.