سفر کن ، آشپزی کن | فیلم , مستند و برنامه های تلویزیونی از بهترین سرآشپزهای دنیا

اگر از دوستداران غذاهای اروپایی هستید برنامه از ونیز تا استانبول را از دست ندهید . در این برنامه آشپزی سرآشپز ریک استاین همراه شماست تا با سفر به برخی از کشورهای اروپایی , غذاهای اصیل و پرطرفدار این قاره زیبا را آموزش دهد . یک سفر آشپزی که با غذاهای ونیز شروع می شود و با غذاهای پر تب و تاب بیزانسی استانبول به اتمام می رسد ! در بین این دو هم شاهد ملاقات شرق و غرب هستیم ! کرواسی ! و پیش بسوی اصول و پایه آشپزی ! آلبانی ! و جایی که دوست داران زیادی دارد ! یونان ! غذاهای عالی از کوهستان تا دریا !

برای مشاهده این فیلم به اپلیکیشن فرنگ فود مراجعه فرمایید

دانلود رایگان اپلیکیشن :

   

… همیشه دوست داشتم دست به یک سفر آشپزی بزنم که از ونیز شروع میشه , بعدش به کرواسی سفر کنم و بعد به آلبانی و یونان و در آخر به ترکیه برم و سفرم را در استانبول به پایان برسونم . این برای من در واقع حکم دوتا فصل کتاب رو داره . یک طرفش غذای فوق العاده ونیز رو داریم و طرف دیگش غذای لذیذ و شرقی استانبول ! و در بین این دو تا کی میدونه !؟ بنابراین این یک سفر آشپزی طولانیه ! آدم مگه بیشتر از این چی میخواد ؟! مسافت زیادی رو در سفرم طی نکردم . فقط جهش کوتاهی از ونیز به کرواسی داشتم که غذاهای خیلی خوبی داشت و و زیاد هم گران نبودن . در کرواسی غذاهای دریایی خیلی خوشمزه ای خوردم . مخصوصا ماهی کوچک را . یک کباب بره خاطره انگیز در کوهستان خوردم که آهسته روی سیخ کباب می شد . این غذایی هست که گذشت زمان تغییرش نداده . این مردم قبل از عثمانی ها و رومی ها و احتمالا قبل از یونانی های باستان این غذا را به همین سبک درست می کردن ! این بهترین کباب بره ای هست که تو عمرم خوردم ! همه ی آشپز هایی که باهاشون ملاقات کردم میگن غذاشون خیلی ساده و خیلی خوشمزه هست و با احساسات ناب آدم هاش درست میشه ! من چیزی در مورد کرواسی نمیدونستم ولی وقتی رسیدم اینجا عاشقش شدم . این منطقه واقعا بکر هست و مردمش اهل ادا و اصول نیستن و بلافاصله باهات صمیمی میشن و غذاهاشون هم این ویژگی رو داره ! کیفیت مواد خامشون هم خیلی خوبه .

بعد از کرواسی وارد آلبانی میشیم . یکم نگرانم چون چیز زیادی در مورد آلبانی نمیدونم ! خیلی از دوست های آشپزم ازم پرسیدن چرا میخوای به آلبانی بری؟ گفتم خوب من با غذاهای اسپانیا ایتالیا فرانسه تایلند و حتی هند آشنا هستم ولی کی میتونه فقط یکی از غذاهای آلبانی را نام ببره ؟! خوب واسه همین اینجام ! مناظر آلبانی یک حس معصومیت خاصی داره ! آلبانی حدود ۶۰ سال با سایر کشورهای جهان ارتباطی نداشت ! مثل کره شمالی بود . آدم حس میکنه انگار اینجا تازه شروع شده ! خانوادگی بیرون رفتن و غذا خوردن در آلبانی نسبتا جدیده ! ۵۰ سال کمونیسم سختگیرانه تا اوایل دهه ۹۰ عادت های این مردم را تغییر داده و تازه دارن به تدریج عادت غذا خوردن برای لذت شخصی رو از سر میگیرن ! … سفرم به البانی خیلی کوتاه بود . غذای آلبانی را دوست داشتم . خیلی ابتدایی هست ولی این هیچ اشکالی نداره ! از نظر من آلبانی آخرین بازمانده اروپاست که در اون یک حس ماجراجویی واقعی وجود داره . هنوز حال و هوای معصومی داره و مردم خیلی خونگرم و مهمان نواز هستن . این رو با سواحل خلوت و غذاهای دریایی خوب و غذاهای کوهستانی خوشمزه ترکیب کنید !


5/5 (1 دیدگاه)

مطالب بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.