سفر کن ، آشپزی کن | فیلم , مستند و برنامه های تلویزیونی از بهترین سرآشپزهای دنیا

اگر به مسابقات آشپزی علاقه مند هستید , برنامه مسابقه میـز نهایی را از دست ندهید ! مسابقه میـز نهایی با اجرای اندرو نولتون سردبیر مجله آشپزی Bon Appétit , محلی است برای تقابل فرهنگ آشپزی کشور های مختلف ! در این برنامه آشپزی بهترین سرآشپز های کشور های مکزیک , اسپانیا , انگلستان , برزیل , هند , آمریکا , ایتالیا , ژاپن و فرانسه باید بهترین غذای کشورهای شرکت کننده در مسابقه را آماده کنند تا پس از کسب امتیاز لازم به فینال مسابقه برسند . این قسمت با آشپزی بهترین غذای ملی مکزیک همراه شما هستیم .

برای مشاهده این فیلم به اپلیکیشن فرنگ فود مراجعه فرمایید

دانلود رایگان اپلیکیشن :

   

… به برنامه میز نهایی خوش آمدید ! لطفا به ۲۴ تا از بهترین سرآشپزهای دنیا خوش آمد بگید !  ولی فقط یکی از اونها میتونه جایگاهی در بین اسطوره های بین المللی آشپزی پیدا کنه . من اندرو نولتون هستم . هر کجای چهارگوشه دنیای آشپزی نشستید قراره آغازه یک رویدای جهانی رو ببینید که برای همه ما الهام بخشه . ما به ۹ تا از کشورها سر میزنیم که هرکدوم فرهنگ های غذایی متفاوتی دارن . ۱۲ تا تیم دو نفره متشکل از همکارهای پیشین , دوستان , شاگردها و مربی هاشون ! این سرآشپزها باید ثابت کنند که میتونن در درست کردن غذای ملی هر کشور ماهر هستن . ولی فقط تیم هایی که غذای ملی رو به بهترین نحو ممکن درست کنند میتونن به مرحله بعد و کشور بعدی صعود کنند . این یک رقابت سخته ! در پایان این مسیر فقط یکی از سرآشپز ها جایزه ای رو دریافت می کنه که با پول نمیشه خرید ! همونطور که آشپزها در درست کردن غذاهای ۹ کشور خبره میشن , آشپزهای درحال رقابت هرکدوم به وسیله یک اسطوره آشپزی بین المللی مورد داوری قرار میگیره . سرآشپز narisawa از ژاپن , rizzo از برزیل , aduriz از اسپانیا , cracco از ایتالیا , achatz از آمریکا , smyth از انگلستان , pic از فرانسه , bhatia  از هند و olvera از مکزیک داورهای این مسابقه هستند .

اولین قدم برای بدست آوردن جایگاهی در بین اسطوره های آشپزی شروع می شود در مکزیک ! غذای ملی هر کشوری بوسیله سه متخصص داوری میشه . اونها ستاره های جهانی کشور خودشون هستن که روح , طعم و مزه های مکزیکی را در خودشون دارن !  داورهای این قسمت یک سلبریتی , یک بوکسور و یک کارشناس غذا از مکزیک هستند . این داورها باید تعیین کنند که آشپزها کدام غذای ملی مکزیک را درست کنند  . در کشوری که از لحاظ فرهنگ غذایی غنی هست انتخاب کردن یک غذا کار آسانی نیست ! و در نهایت به اتفاق آرا تاکو انتخاب شد . این غذا را همه دوست دارن و یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی هست . آشپزها در قالب ۱۲ تیم ۲ نفره باید در یک ساعت تاکوهایی درست کنند که عقل از سر داورها ببره ! تاکوها باید شامل سه عنصر باشن : نان تورتیلا – مواد داخل نان – سس سالسا . اگر داورها از غذای آشپزها راضی نباشن باید در مقابل بهترین سرآشپز مکزیکی دنیا آشپزی کنند !


5/5 (2 دیدگاه ها)

مطالب بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.