سفر کن ، آشپزی کن | فیلم , مستند و برنامه های تلویزیونی از بهترین سرآشپزهای دنیا

اگر به مسابقات آشپزی علاقه مند هستید , برنامه مسابقه میـز نهایی را از دست ندهید ! مسابقه میـز نهایی با اجرای اندرو نولتون سردبیر مجله آشپزی Bon Appétit , محلی است برای تقابل فرهنگ آشپزی کشور های مختلف ! در این برنامه آشپزی بهترین سرآشپز های کشور های مکزیک , اسپانیا , انگلستان , برزیل , هند , آمریکا , ایتالیا , ژاپن و فرانسه باید بهترین غذای کشورهای شرکت کننده در مسابقه را آماده کنند تا پس از کسب امتیاز لازم به فینال مسابقه برسند . این قسمت با آشپزی بهترین غذای ملی انگلستان همراه شما هستیم .

برای مشاهده این فیلم به اپلیکیشن فرنگ فود مراجعه فرمایید

دانلود رایگان اپلیکیشن :

   

… به برنامه میز نهایی خوش آمدید ! لطفا به ۲۴ تا از بهترین سرآشپزهای دنیا خوش آمد بگید !  ولی فقط یکی از اونها میتونه جایگاهی در بین اسطوره های بین المللی آشپزی پیدا کنه . من اندرو نولتون هستم . هر کجای چهارگوشه دنیای آشپزی نشستید قراره آغازه یک رویدای جهانی رو ببینید که برای همه ما الهام بخشه . ما به ۹ تا از کشورها سر میزنیم که هرکدوم فرهنگ های غذایی متفاوتی دارن . ۱۲ تا تیم دو نفره متشکل از همکارهای پیشین , دوستان , شاگردها و مربی هاشون ! این سرآشپزها باید ثابت کنند که میتونن در درست کردن غذای ملی هر کشور ماهر هستن . ولی فقط تیم هایی که غذای ملی رو به بهترین نحو ممکن درست کنند میتونن به مرحله بعد و کشور بعدی صعود کنند . این یک رقابت سخته ! در پایان این مسیر فقط یکی از سرآشپز ها جایزه ای رو دریافت می کنه که با پول نمیشه خرید ! همونطور که آشپزها در درست کردن غذاهای ۹ کشور خبره میشن , آشپزهای درحال رقابت هرکدوم به وسیله یک اسطوره آشپزی بین المللی مورد داوری قرار میگیره . سرآشپز narisawa از ژاپن , rizzo از برزیل , aduriz از اسپانیا , cracco از ایتالیا , achatz از آمریکا , smyth از انگلستان , pic از فرانسه , bhatia  از هند و olvera از مکزیک داورهای این مسابقه هستند .

ما میخوایم سفرمون رو به دنیای غذاهای بین المللی ادامه بدیم . طبق معمول ما از با استعدادترین آشپزهای جهان تجلیل میکنیم . این یک رقابت بین المللی هست که اصلا شبیه بقیه برنامه های آشپزی نیست ! تا اینجای برنامه ما به مکزیک و اسپانیا سفر کردیم و ۴ تا از آشپزها را توی این راه از دست دادیم . همه میدونیم که مقصد بعدیمون کجاست ! انگلستان ! انگلیسی ها عاشق نوشیدنی , فوتبال و غذا هستند . از اسم های عجیب و غریب روی غذا ها گرفته تا پودینگ سوسیس معرکه ! یه جورایی غذای ملی انگلستان مقامش رو بین غذاهای محبوب دنیا به دست آورده . غذای ملی هر کشوری بوسیله سه متخصص داوری میشه . اونها ستاره های جهانی کشور خودشون هستن که روح , طعم و مزه غذاها را در خودشون دارن ! داورهای این قسمت یک فوتبالیست , یک مجری و یک منتقد غذایی معروف از انگلستان هستند . این داورها باید تصمیم بگیرند که کدام غذای ملی انگلیس نبض و حس انگلستان را منعکس میکنه ! یک غذایی که همه آشپزها باید درستش کنند . محبوب ترین غذای انگلیس برمیگرده به قرن ۱۴ . غذایی که اصالت داره . این غذا در رستوران ها برای نمایش اعتبار و رونق سرو میشده که شامل عنصرهای بیشماری مثل تخم مرغ , بیکن و پودینگ سیاه میشه . این غذا بعد از جنگ جهانی دوم به شهرت رسید . این غذا فقط مهم ترین وعده روز نیست . بلکه مهمترین غذا در تاریخ انگلیس هست ! صبحانه انگلیسی ! آشپزها یک ساعت وقت دارند یک صبحانه انگلیسی درست کنند که لبخند را به صورت داورهای انگلیسی بیاره ! چالش بشقاب نهایی هم توسط یکی از بهترین سرآشپزهای دنیا از انگلستان به نام کلار اسمیث Clare Smyth داوری خواهد شد .


5/5 (1 دیدگاه)

مطالب بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.